Pro služby a rychlé jednání volejte: 800 701 501 desinsekta@desinsekta.cz
Desinsekta.cz
Desinsekta - deratizace, desinsekce a desinfekce > Škůdci > Atlas škůdců

Moucha domácí

There are no translations available.

Atlas škůdců - Moucha domácí

Moucha domácí
Musea domestiea

Kmen: Hmyz
Obtížnost hubení: st. hubení

klikem rozbalíte leták
leták - likvidace mouchy domácí

Barva Vajíčko mouchy je bílé barvy, larva lehce namodralá až bělavá a kukla je hnědě zbarvená. Dospělec má šedivou hruď se čtyřmi černými pásky.
Velikost Velikost vajíčka - 1 mm, larva -10 mm, kukla - 6-8 mm. Dospělec měří 6-9 mm a váží jednu sedmdesátinu gramu
Vývoj Moucha vylíhnutá z kukly je schopna již za 3-5 dnů snášet vajíčka. Produkce samiček se pohybuje okolo 600- 2000 bílých vajíček ve snůškách po 100-150 vajíček. Vývoj probíhá v různých hnijících organických hmotách.
Život Vajíčko 1-3 dny, larvární stadium - 1 týden, od vajíčka po dospělce 1 až 3 týdny, dospělec žije 3 měsíce.
Potrava Přijímá tekutou potravu, tuhé látky před požitím rozpouští svými slinami. Konzumuje všechno - všežravec.
Škody Vzhledem k tomu, že vyhledává tlející a měkkou potravu a přelétá od výkalů, otevřených ran až k nám na talířř - způsobuje největší škody přenosem choroboplodných zárodků, jako jsou viry, bakterie a původci různých onemocnění.
Zajímavost Je to nejběžnější a nejhojnější moucha v domácnostech, restauracích, stájích, obchodech, provozovnách i nejrůznějších skladech. Tělo mouchy domácí je zpevněno chitinovým krytem, který navíc odpuzuje vodu a chrání organismus před odpařováním tekutiny. K pohybu slouží mouchám pouze jeden pár křídel. Druhý, zadní pár, zakrněl v pomocný orgán, který se uplatňuje při udržování stability letu. Průhledná křídla kmitají dvěstěkrát za sekundu a umožňují pohyb rychlostí dvou metrů za sekundu.
Likvidace Aplikace kontaktních či požerových insekticidů. Volena je nejčastěji forma postřiku či nátěru. Moderní používané zdravotně nezávadné insekticidy se aplikují v domácnostech, pergolách, zdravotnických či potravinářských zařízeních. Při používání insekticidu je nejdůležitější ošetřit venkovní část objektů / fasádu … / a dále i vnitřní plochy. Ošetření případně nalezených zdrojových míst je samozřejmostí /hnojiště … / . Po kontaktu mouchy s insekticidem dochází během několika minut k blokaci nervových spojů a členovec hyne. V rámci vysoké účinnosti této desinsekce, počet zakázek na preventivní ošetření rodinných domů, pergol, zemědělských zařízení, restaurací, bufetů každoročně roste. Garantujeme zdravotní nezávadnost, záruku služby a samozřejmě dokumentaci pro státní kontrolní orgány. Při této desinsekci nejsou poškozeny fasády, vnitřní omítky ani jiné stavební prvky. Více informací na stránkách Desinsekce Mouchy domácí.
Video

 

Kompetentní technik zodpoví jakýkoliv Váš dotaz, případně zpracuje vaši objednávku služby nebo distribuce materiálu:

1. Vyplňte, prosím, své kontaktní údaje
2. Stručně popiště svůj problém

Jméno *
Firma *
Email *
Telefon *
Soubor
Lokalita *
Zpráva *

Oddělovací čára

 

Uložit

Uložit

 

Naše služby

Šipka doleva Šipka doprava