Pro služby a rychlé jednání volejte: 800 701 501 desinsekta@desinsekta.cz
Desinsekta.cz
Desinsekta - deratizace, desinsekce a desinfekce > Škůdci > Atlas škůdců

Blecha obecná

There are no translations available.

Atlas škůdců - Blecha obecná

Blecha obecná
Pulex irritans

Kmen: členovci Arthropoda
Obtížnost hubení: st. hubení

Barva Dospělci jsou podle stáří a stupně nasátí krve - žluté, rezavé až hnědočerné.
Velikost Vajíčko je veliké 0,5 mm, larva 1,5 - 5 mm a dospělec dosahuje 1,5-3,5 mm. Blecha je bezkřídlý členovec. Ze stran zploštělé, silně chitinizovaného tělo je pokryto štětinami směřujícími dozadu. Zvláštní rysem blech jsou jejich skákavé končetiny.
Vývoj Proměna dokonalá. Samička klade až několik stovek vajíček za život. Vývoj vajíčka trvá mezi 2-7 dny, larvální vývoj trvá obvykle 14-21 dní, stadium kukly trvá 1-2 týdny. Od vajíčka po dospělce 4-6 týdnů.
Život Dospělá blecha žije cca 3 měsíce, ale i mnohem déle, až 1 rok, v závislosti na druhu blechy a okolních podmínkách.
Potrava Dospělci sají krev na domácích zvířatech jako psech nebo králících, dále na synantropních hlodavcích nebo i některých divokých zvířatech a lidech. Larvy se živí prachem v hnízdech a nestrávenou krví z trusu dospělců.
Škody Blecha vystřídá za život i několik hostitelů, nebezpeční je v přenosu choroboplodných zárodků. Sání krve dráždí pokožku a svědí.
Zajímavost

Blechy vydrží hladovět více měsíců a čekat tak na svého hostitele. Samice klade po každém nasátí 4-8 vajíček, za celý život je to několik set. Vajíčka jsou kladena mimo hostitele, většinou do jeho hnízda - zvířecí "pelíšky", postele, ptačí hnízda. Dospělci mohou skákat 30cm do dálky a 10cm do výšky. Ve střeení Evropě žije na 80 druhů blech.

Existují druhy Blechy kočičí, Blechy psí i Blechy lidské, a všechny tyto druhy mohou parazitovat na jakémkoliv hostiteli !

Likvidace Prevence - důsledné vysávání a čistota, soustředit se na zdroj výskytu blech, Někdy mohou blechy přetrvávat v kokonu velmi dlouhou dobu a čekat na příchod hostitele. V tomto období je nejméně zranitelná (např. vlivem insekticidů), proto je nutná opakovaná aplikace insekticidu - postřik, ULV fumigace, plynování. ..
Video

 

Kompetentní technik zodpoví jakýkoliv Váš dotaz, případně zpracuje vaši objednávku služby nebo distribuce materiálu:

1. Vyplňte, prosím, své kontaktní údaje
2. Stručně popiště svůj problém

Jméno *
Firma *
Email *
Telefon *
Soubor
Lokalita *
Zpráva *

Oddělovací čára

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 

Naše služby

Šipka doleva Šipka doprava