Pro služby a rychlé jednání volejte: 800 701 501 desinsekta@desinsekta.cz
Desinsekta.cz
Desinsekta - deratizace, desinsekce a desinfekce > Škůdci

Klíšťák holubí

There are no translations available.

Atlas škůdců - Klíšťák holubí

Klíšťák holubí
Argas reflexus

Kmen: členovci Arthropoda
Obtížnost hubení:st. hubení

klikem rozbalíte Leták
leták - ochrana proti holubum

Klíšťák holubí

 

Barva Hladoví jedinci jsou hnědě až temně hnědě zbarvení, po nasátí krve až hnědofialové barvy. Oválné až kruhové tělo přízpůsobené hostiteli. Vajíčko hnědě zbarvené.
Velikost 6- 13 mm velcí a zploštělí.
Vývoj Podle výskytu hostitelů a dalších faktorů. Samičky do 10 dnů po nasátí krve kladou 100-200 ks kulatých vajíček, ze kterých se za 6- 10 dnů líhnou šestinohé larvy, 2-3 mm dlouhé. Ty se po jednom nasátí krve mění v osminohé nymfy. Může pokračovat dalších 2-6 nymfálních stádií. Proměna nedokonalá.
Život Larvy mohou zůstat na hostiteli přisátí 4-9 dnů. Dospělé samice sají kratší interval před každým kladením vajíček. Její cyklus se opakuje až 10 krát za několikaletý život
Potrava Cizopasící hlavně na holubech, plazích, dom. zvířatech atd. Při nedostatku hostitelů sají i na lidech. Pravidelně se vyskytují na půdách starých budov, světlících, fasádách apod. Sají krev svých hostitelů, jinou potravu nepotřebují. Velmi pomalá látková věměna a schopnost upravit svůj metabolismus na racionální režim umožňuje klíšťákům i několik let hladovět.
Škody Pronikají i do obytných prostor a mohou napadat člověka. Reakce po bodnutí klíštákem je velmi silná, dále může dojít i k přenosu onemocnění.
Zajímavost Hladová samička je schopna během 60 min. přijmout 50mg krve, samec polovinu. I v době hladovění je samice schopna kladení vajec.
Likvidace

Chemická likvidace: postřik, ULV technologie, fumigace (plynování); bariérový postřik možných přístupů - světlíky, větráky apod. - jejich následné zaslepení a omezení přístupu, likvidace holubí populace na půdách apod. včetně vyklizení hnízd a trusu.

Ochrana proti holubům.

 

Kompetentní technik zodpoví jakýkoliv Váš dotaz, případně zpracuje vaši objednávku služby nebo distribuce materiálu:

1. Vyplňte, prosím, své kontaktní údaje
2. Stručně popiště svůj problém

Jméno *
Firma *
Email *
Telefon *
Soubor
Lokalita *
Zpráva *

Oddělovací čára

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 

Naše služby

Šipka doleva Šipka doprava