Pro služby a rychlé jednání volejte: 800 701 501 desinsekta@desinsekta.cz
Desinsekta.cz
Desinsekta - deratizace, desinsekce a desinfekce > Desinsekta > Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

 

Vážení zákazníci, pokud jste nenašli odpověď ke svému problému mezi zveřejněnými dotazy, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře na této straně.

 

Odbornost  problematiky činností DDD je obsáhlá, přesto se budeme snažit odpovědět Vám co nejvýstižněji . Pokud máte zájem o zpětný kontakt našeho odborného konzultanta, uveďte, prosím, telefonní kontakt nebo se obraťte na naši Zelenou linku 800 701 501. 

 

Rádi Vám poradíme.

 

jméno příjmení
email telefon
zpráva

Otázka: Šváb obecný

Dobrý den ,
Provozuji hospodu a mám pocit, že jsem viděl po stole běžet švába. Jak mám postupovat, nerad bych je nechal v mém zařízení rozmnožit. Děkuji Hanzlík Petr
 

Odpověď:  > více> méně

Přeji dobrý den,
Jako první krok bych Vám navrhoval / a je to i nezbytné /  přesně určit druh škůdce a po té zvolit optimální asanační postup vzhledem k typu provozu. Prosím napište nám na sebe telefonní spojení, my se Vám ozveme a v celé záležitosti se Vám pokusíme pomoci.
Pokud se Vám nepodaří odchytit vzorek škůdce, kterého by jsme vám pak bezplatně určily, můžete si u nás zakoupit moinitorovací pásky  / živolovky / na švábovitý hmyz /či Vám je do provozu sami instalujeme. Pravděpodobně se bude jednat o rusa domácího Blatella germanica. Jedná se o nejčastěji se vyskytujícího škůdce v nejen potravinářských provozech. Rus domácí patři z hygienického hlediska mezi nejzávažnější synantropního škůdce.Škody : znehodnocení potravin, možný přenos 12 parazitických červů,23 druhů plísní, 100 druhů bakterií-původci onemocnění - kulhavka, antrax, tyfus, paratyfus, úplavice,hepatitida, TBC, salmonelóza, při přemnožení nepříjemný zápach.
Likvidace : postřik, fumigace či aplikace požerové nástrahy / nejčastěji používaná metoda - bez omezení provozu s dlouhodobou účinností /. Desinsekci je nutné realizovat opakovaně.
Závěrem bych Vám rád předal tutu informaci či vám poradil, jakožto provozovatel potravinářského zařízení jste povinen dle zákona o ochraně veřejného zdraví 258/ 2000 sb, dále veterinárního zákona atd... provádět pravidelně a systematicky ochrannou DDD činnost / v režimu prevence /. Je nepřípustné, a tímto se vystavuje i riziku možné sankce ze strany státních kontrolních orgánů, aby se v potravinářských provozech tento druh hmyzu vyskytoval. A dále si dovoluji konstatovat, že tudíž není správné volat odbornou DDD firmu až v případě zjištění tohoto druhu škůdce / timto je pro vás celá záležitost i ekonomicky znevýhodněna/  Pokud budete mít zájem, celou problematiku DDD  / s ročním návrhem prací/  Vám bezpaltně vysvětlíme.  děkuji  Zíka DESINSEKTA s.r.o.
 Oddělovací čára  

Otázka: Působnost DESINSEKTY

Dobrý den ,
Jaká je, prosím, územní působnost vaší organizace.
Jsme potravinářský provoz - menší pivovar na moravě a vhledem k tomu, DDD činnost děláte v Plzeňském pivovaře, dle našich informací ke spokojenosti objednatele, rádi bychom Vašich služeb také využili. Chceme mít jistotu a garanci, že budou  mít audity z DDD hladký průběh bez sankcí a dalších starostí. V naší organizaci není jediným kritériem při výběrových řízeních cena, tudíž vám cestovné rádi zaplatíme.  Šrámková Z.
 
 

Odpověď:  > více> méně

Přeji dobrý den ,
Bohužel Vám musím oznámit,že kvalitní systematický servis DDD nejsme na Moravě schopni zajistit. Domnívám se, že jako firma působící v Čechách bychom Vám nebyli schopni zajistit 100 % servis v maximální kvalitě (vč. garancí), což je náš hlavní cíl. 500 km vzdálený provoz nelze mít skutečně pod kotrolou, nemluvě o mimořádných akutních výjezdech např. při auditech státních dozorových orgánů, či  při výskytech rojů včel atd.. . Tato spolupráce by byla pro Vaší organizaci ekonomicky nevýhodná. Pokud budete mít zájem rád Vám nějaké dobře fungující  firmy působící na moravě doporučím. Děkuji Zíka
 

Oddělovací čára

Otázka: Desinsekce nebo dezinsekce?
Co je správně?
 

Odpověď:  > více> méně

Desinfekce nebo dezinfekce? Desinsekce nebo dezinsekce?
Co je z mluvnického hlediska vlastně správně? Používáte prvé nebo druhé? Ať tak či tak, nedopouštíte se chyby. Obě varianty jsou v češtině správně. To potvrdilo i několik odborníků zabývajících se správností český výrazů, které jsme s tímto dotazem oslovili. U firem DDD (Sdružení pracovníků dezinfekce, dezinsekce, deratizace České republiky) jsou však varianty s S, tedy desinfekce a desinsekce, daleko frekventovanější. Oproti dezinfekci a dezinsekci vítězí v poměru 70 % ku 30 %. I my užíváme výrazy desinfekce a desinsekce. Také proto se jmenujeme Desinsekta a nikoli Dezinsekta.
Práci firem DDD mají lidé spojenou především s pojmem deratizace, tedy hubení hlodavců. Zvláště v městském prostředí má tato činnost pro člověka nesmírný význam. Krysy, potkani, ale i myši domácí jsou přenašeči mnoha závažných chorob a ročně způsobují stomilionové škody na majetku. My vás však umíme zbavit i mnoha dalších nepříjemných živočichů a mikroorganismů, nejen hlodavců. Pod pojmem desinfekce (dezinfekce) se skrývá likvidace mikroorganismů – např. dřevokazných hub, plísní apod. Včasné odstranění ohniska infekce, ale i prevence je velmi důležitá. Dlouhodobý pobyt člověka v prostředí zamořeném plísněmi má negativní vliv na jeho zdravotní stav. Desinsekce (dezinsekce) naopak znamená hubení obtížného a škodlivého hmyzu. S tím je spojena nejen eliminace populací mravenců, blech, much, komárů apod. , ale i odstranění hnízd vos a sršňů, kteří mohou člověka přímo ohrožovat na životě. Celá práce firem DDD je komplexní a odbornou záležitostí, která se snaží, aby její činnost byla co nejúčinnější a zároveň co nejvíce šetrná k životnímu prostředí.
 

Oddělovací čára

Otázka: Reklamní hrnek

Dobrý den, měla bych na Vás asi trochu drzou prosbu. Měla jsem Váš reklamní hrneček s myšákem z venku a švábem na dně :-). Byl můj nejoblíbenější a každý mi ho záviděl. Ale bohužel jsem si ho při mytí nádobí rozbila. Nemohla bych od Vás získat nový? Klidně si ho zaplatím .Velice Vám děkuji za odpověď.
B. Nováková, Plzeň
 
 

Odpověď:  > více> méně

Přeji dobrý den, pokud máte firemní hrneček DESINSEKTA, předpokládám, že jste využila naše služby či jsme jiným způsobem spolupracovali. Samozřejmě, hrneček Vám rádi zdarma věnujeme. Máte ho od dnešního dne připravený v sekretariátu. A co se týká závislosti na náš hrnek se švábíkem na dně - nic si z toho nedělejte, u nás ve firmě se z ničeho jiného nepije.
Děkuji Zíka M.
 
 Oddělovací čára
 
 
 
 
 
 
 

Naše služby

Šipka doleva Šipka doprava