Pro služby a rychlé jednání volejte: 800 701 501 desinsekta@desinsekta.cz
Desinsekta.cz
Desinsekta - deratizace, desinsekce a desinfekce > Škůdci > Atlas škůdců

Moucha domácí

Atlas škůdců - Moucha domácí

Moucha domácí
Musea domestiea

Kmen: Hmyz
Obtížnost hubení: st. hubení

klikem rozbalíte leták
leták - likvidace mouchy domácí

Barva Vajíčko mouchy je bílé barvy, larva lehce namodralá až bělavá a kukla je hnědě zbarvená. Dospělec má šedivou hruď se čtyřmi černými pásky.
Velikost Velikost vajíčka - 1 mm, larva -10 mm, kukla - 6-8 mm. Dospělec měří 6-9 mm a váží jednu sedmdesátinu gramu
Vývoj Moucha vylíhnutá z kukly je schopna již za 3-5 dnů snášet vajíčka. Produkce samiček se pohybuje okolo 600- 2000 bílých vajíček ve snůškách po 100-150 vajíček. Vývoj probíhá v různých hnijících organických hmotách.
Život Vajíčko 1-3 dny, larvární stadium - 1 týden, od vajíčka po dospělce 1 až 3 týdny, dospělec žije cca 1 měsíc.
Potrava Přijímá tekutou potravu, tuhé látky před požitím rozpouští svými slinami. Konzumuje všechno - všežravec.
Škody Vzhledem k tomu, že vyhledává tlející a měkkou potravu a přelétá od výkalů, otevřených ran až k nám na talířř - způsobuje největší škody přenosem choroboplodných zárodků, jako jsou viry, bakterie a původci různých onemocnění.
Zajímavost Je to nejběžnější a nejhojnější moucha v domácnostech, restauracích, stájích, obchodech, provozovnách i nejrůznějších skladech. Tělo mouchy domácí je zpevněno chitinovým krytem, který navíc odpuzuje vodu a chrání organismus před odpařováním tekutiny. K pohybu slouží mouchám pouze jeden pár křídel. Druhý, zadní pár, zakrněl v pomocný orgán, který se uplatňuje při udržování stability letu. Průhledná křídla kmitají dvěstěkrát za sekundu a umožňují pohyb rychlostí dvou metrů za sekundu.
Likvidace Aplikace kontaktních či požerových insekticidů. Volena je nejčastěji forma postřiku či nátěru. Moderní používané zdravotně nezávadné insekticidy se aplikují v domácnostech, pergolách, zdravotnických či potravinářských zařízeních. Při používání insekticidu je nejdůležitější ošetřit venkovní část objektů / fasádu … / a dále i vnitřní plochy. Ošetření případně nalezených zdrojových míst je samozřejmostí /hnojiště … / . Po kontaktu mouchy s insekticidem dochází během několika minut k blokaci nervových spojů a členovec hyne. V rámci vysoké účinnosti této desinsekce, počet zakázek na preventivní ošetření rodinných domů, pergol, zemědělských zařízení, restaurací, bufetů každoročně roste. Garantujeme zdravotní nezávadnost, záruku služby a samozřejmě dokumentaci pro státní kontrolní orgány. Při této desinsekci nejsou poškozeny fasády, vnitřní omítky ani jiné stavební prvky. Více informací na stránkách Desinsekce Mouchy domácí. Dotace pro zemědělce z Evropských fondů na Zlepšení životních podmínek pro chovná zvířata.
Video

 

Kompetentní technik zodpoví jakýkoliv Váš dotaz, případně zpracuje vaši objednávku služby nebo distribuce materiálu:

1. Vyplňte, prosím, své kontaktní údaje
2. Stručně popiště svůj problém

Jméno *
Firma *
Email *
Telefon *
Soubor
Lokalita *
Zpráva *

Oddělovací čára

 

Uložit

Uložit

 

Naše služby

Šipka doleva Šipka doprava