Pro služby a rychlé jednání volejte: 800 701 501 desinsekta@desinsekta.cz
Desinsekta.cz
Desinsekta - deratizace, desinsekce a desinfekce > Škůdci > Atlas škůdců

Klíšťák holubí

Atlas škůdců - Klíšťák holubí

Klíšťák holubí
Argas reflexus

Kmen: členovci Arthropoda
Obtížnost hubení: st. hubení

Barva hladoví jedinci jsou hnědě až temně hnědě zbarvení, po nasátí krve až hnědofialové barvy. Oválné až kruhové tělo přízpůsobené hostiteli. Vajíčko hnědě zbarvené.
Velikost 6- 1 3 mm velcí a zploštělí.
Vývoj podle výskytu hostitelů a dalších faktorů. Samičky do 10 dnů po nasátí krve kladou 100-200 ks. kulatých vajíček, ze kterých se za 6- 10 dnů líhnou šestinohé larvy, 2-3 mm dlouhé. Ty se po jednom nasátí krve mění v osminohé nymfy.
Život  
Potrava cizopasící hlavně na holubech, plazích, dom. zvířatech atd. při nedostatku hostitelů sajíi na lidech, pravidelně se vyskytující na půdách starých budov, světlících, fasádách apod. kolonizovaných zdivočelými holuby nebo kavkami. Sají krev svých hostitelů, jinou potravu nepotřebují. larvární stadia zůstávají přisáté 4-9 dní.
Škody pronikají i do obytných prostor a mohou napadat člověka. Reakce po bodnutí klíštákem je silná, dále může dojít i k přenosu onemocnění.
Zajímavost vydrží v závislosti na prostředí a teplotě hladovět i několik let. Hladová samička je schopna během 60 min. přijmout 50mg krve, samec polovinu.
Likvidace chemická likvidace: postřik, UlV technologie, fumigace (plynování); bariérový postřik možných přístupů - světlíky, větráky apod. - jejich následné zaslepení a omezení přístupu, likvidace holubí populace na půdách apod. včetně vyklizení hnízd a trusu.

 

Kompetentní technik zodpoví jakýkoliv Váš dotaz, případně zpracuje vaši objednávku služby nebo distribuce materiálu:

1. Vyplňte, prosím, své kontaktní údaje
2. Stručně popiště svůj problém

Jméno
Firma
Email
Telefon
Soubor
Zpráva

 

Nejžádanější
služby dnes

Desinsekce
Celoročně nejčastěji využívanou naší službou je desinsekce Rusa domácího...> více
Desinsekce
V poslední době zaznamenáváme zvýšený výskyt štěnice domácí...> více

800 701 501

Naše služby