Pro služby a rychlé jednání volejte: 800 701 501 desinsekta@desinsekta.cz
Desinsekta.cz
Desinsekta - deratizace, desinsekce a desinfekce > Aktuality > Vosa a sršeň - obtížný hmyz na zahradách

Vosa a sršeň - obtížný hmyz na zahradách

Vosa obecná

Sršeň obecná

Vosy jsou společenský hmyz, který tvoří své kolonie v papíru podobných hnízdech, které přichycují do různých tmavých skulin. Najdeme je tedy v kůlnách, v zemi, ve složeném slunečníku či v dutině reprobedny čekající v pergole na své letní využití. Hnízdo pojme až tisíc dělnic. Vosy se živí převážně sladkým nektarem zrajícího ovoce, larvy potom drobným hmyzem. Královna následující rok nikdy nezakládá kolonii v již vybudovaném hnízdě. Žihadlo nemá zpětný háček (tak jako včelí) proto může za několik dní bodnout znovu. Královna buduje hnízdo většinou v dutinách stromů, pařezů, ale i zdiva. O první potomky pečuje sama, kolonie čítá až stovky dělnic. Kromě královen, které před zimou z hnízda vyletí, kolonie nepřežívá zimu. Sršni jsou dravé, živí se hmyzem a sladkými šťávami ovoce. Člověka svévolně nenapadají. Jejich jed je pro alergiky shodný s jedem vosy, ale ve srovnání se včelím jedem je méně nebezpečný. Je lákána světlem, toho lze využít při vyhánění sršně z obytné místnosti.

  LIKVIDACE vosích a sršních hnízd

Znepříjemněte vosám a sršním pobyt na vašem pozemku. Utěsněte případné otvory v podbití střechy, prohlédněte nepoužívané a dekorační předměty. Dbejte opatrnosti při přerovnávání dřeva, apod.

K odlákání vos je vhodné rozmístění lapačů s vysoce atraktivní návnadou.

Lokalizujte hnízdo! Dělnice mohou létat až 900 m daleko. Vosí či sršánní hnízdo likvidujeme v ochranném obleku pomocí chemického postřiku mechanického či motorového postřikovače. Používáme přípravky, u nichž je prokázána reziduální účinnost. Jednorázový postřik spolehlivě zlikviduje celé hnízdo vč. larev. Cena zásahu je závislá na několika faktorech, jako např. vzdálenost. 

Mám dotaz či zájem o službu.

  

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 

Naše služby

Šipka doleva Šipka doprava