Pro služby a rychlé jednání volejte: 800 701 501 desinsekta@desinsekta.cz
Desinsekta.cz
Desinsekta - deratizace, desinsekce a desinfekce > Škůdci > Atlas škůdců

Roztoč domácí

There are no translations available.

Atlas škůdců - Roztoč domácí

Roztoč domácí
Glycyphagus domesticus

Kmen: členovci Arthropoda
Obtížnost hubení: st. hubení

Barva Je bělavý, slabě sklerotizovaný.
Velikost O,2-0,5mm
Vývoj Oplozená samička klade na substrát průměrně 32 (za den 1-3) oválných bělavých vajíček velikosti 0,1-0,16 mm. Vývoj jedné generace trvá průměrně 33 dní.
Život Délka života je 6 týdnů. V našich klimatických podmínkách se mohou vyskytovat na chatách, chalupách a ve starších domech s ideálním prostředím.
Potrava Potravou je obilí, mouka, sušená zelenina, kroupy apod., v domácnostech - prach, šupinky lidské kůže apod. V ideálních podmínkách může být až 500 roztočů na 1g prachu.
Škody Jejich přítomnost může vést k alergickým reakcím. Napadené potraviny jsou hygienicky závadné a mohou způsobit katary zažívacího ústrojí u lidí i zvířat. Snižují kvalitu napadených produktů svým zápachem.
Zajímavost V panelových domech s ústředním vytápěním se téměř nevyskytuje, protože k životu potřebuje min. 70-80% relativní vlhkosti vzduchu. Po 48 hodin může snášet extrémní teploty, nejnižší -12 °C, nejvyšší 43 °C. Preferují teplotu 25 °C. Pohybuje se velmi rychle, trhavě, klikatě, za 1 minutu urazí vzdálenost 150 mm.
Likvidace Důkladná čistota, vysoušení a správné skladování potravin. U alergiků se doporučují umělé materiály v lůžkovinách a odstranění nebo pravidelné vysávání prachdržících prvků. Chemická likvidace (akaricidy): postřik, popraš, acaricidní přísady při praní prádla atd.
Video

 

Kompetentní technik zodpoví jakýkoliv Váš dotaz, případně zpracuje vaši objednávku služby nebo distribuce materiálu:

1. Vyplňte, prosím, své kontaktní údaje
2. Stručně popiště svůj problém

Jméno *
Firma *
Email *
Telefon *
Soubor
Lokalita *
Zpráva *

Oddělovací čára

Uložit

Uložit

Uložit

 

Naše služby

Šipka doleva Šipka doprava