Pro služby a rychlé jednání volejte: 800 701 501 desinsekta@desinsekta.cz
Desinsekta.cz
Desinsekta - deratizace, desinsekce a desinfekce > Škůdci

Lesák skladištní

There are no translations available.

Atlas škůdců - Lesák skladištní

Lesák skladištní
Oryzaephilus surinamensis

Kmen: členovci Arthropoda
Obtížnost hubení: st. hubení

Barva Larva má na hřbetě prvních tří článků dvě hnědé skvrnky, tělo řídce porostlé chloupky, je žluté s žlutohnědou hlavou. Dospělec je štíhlý a plochý brouk, se šesti zoubky pokaždé straně štítu. Hnědočervený až tmavohnědý.
Velikost Larva je 2,9-3,8 mm dlouhá, dospělec asi 2,5- 3mm.
Vývoj Proměna dokonalá, ideální teplota 18 °C líhne se za 22 dní, larva 40 dní, kukla 20 dní. Vývoj trvá průměrně 80 dnů, (3 týdny při 35 o C). Ve skladech může mít 2-7 generací v roce Při teplotě pod 18 °C se jeho vývoj téměř zastaví.
Život Dospělec žije až 12 měsíců.
Potrava Živí se produkty rostlinného původu, jako jsou cereálie, čokoláda, těstoviny, pečivo,koření. Požírá také ostatní mrtvý hmyz.
Škody Jde o silně invazivního škůdce, který je schopný pronikat i do uzavřených obalů a rychle se v napadeném zboží šíří. Zejména pak na uskladněném obilí, rýži, moučných výrobcích, olejnatých semenech, ale i sušeném ovoci, tabáku nebo koření.
Zajímavost Vyvíjí se velmi rychle - za rok až 7 generací. Je velmi odolný k vysokým i nízkým teplotám (-14 až 52°C po několik hodin). Dokáže poškodit i obalový materiál. 
Likvidace Úplná likvidace napadených potravin, např. pálením. Ve skladech pak fumigace skladů obilí, potravin. Použití insekticidů, apod. Velmi důležitá je prevence, tj. důkladné prosušení substrátu a uzavírání do velmi těsných uzavíratelných kontejnerů.
Video

 

Kompetentní technik zodpoví jakýkoliv Váš dotaz, případně zpracuje vaši objednávku služby nebo distribuce materiálu:

1. Vyplňte, prosím, své kontaktní údaje
2. Stručně popiště svůj problém

Jméno *
Firma *
Email *
Telefon *
Soubor
Lokalita *
Zpráva *

Oddělovací čára

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 

Naše služby

Šipka doleva Šipka doprava