Pro služby a rychlé jednání volejte: 800 701 501 desinsekta@desinsekta.cz
Desinsekta.cz
Desinsekta - deratizace, desinsekce a desinfekce > Aktuality > Klíště obecné

Klíště obecné

There are no translations available.

Atlas škůdců - Klíště obecné

Klíště obecné
lxodes ricinus

Kmen: členovci Arthropoda
Obtížnost hubení: st. hubení

klikem rozbalíte leták
leták - likvidace klíštěte obecného

Barva Tělo je hnědé až hnědočerné, šedé.
Velikost Larvy 1mm, nymfy 1,3 mm, samci 2 mm, samice 4 mm - při nasátí až 11 mm. Vejčitý tvar, hlavička vytváří klín umožňující průnik srstí hostitele
Vývoj Vývoj probíhá přes vajíčko (několik týdnů); larvu 6 týdnů (3páry končetin); nymfu a dospělé klíště - imago (4 páry končetin). Celková délka vývoje je několik měsíců až let. Proměna nedokonalá.
Život Životní cyklus je dlouhý a složitý, obvykle trvá 3-4 roky, samice umírá po nakladení vajíček
Potrava Dospělí jedinci, nymfy i larvy sají krev na svých hostitelích, které si vybírají vzhledem ke svému stadiu a velikosti hostitele. Mohou parazitovat na savcích, ptácích i plazech.
Škody Je významným přenašečem některých závažných onemocnění jako je klíšfová encefalitida, lymeská borelióza, tularémie a další choroboplodné zárodky, zárodky choroby se v těle klíšťat množí, aniž by je poškodily a tyto přechází i do vajíček a larev z nich vylíhlých
Zajímavost Vyskytují se v křovinách a zastíněných místech, zejména na okrajích lesů (předn.listnatých), parků a zahrad s vlhkostí větší než 80 %. Během roku bývají patrná dvě maxima výskytu - v květnu a v září. Hostitele vyhlíží z výšky max. 40 cm a při kontaktu se snaží předním párem nohou přichytit (neskáčí, nepadají ze stromu, nelétají !). Během svého života, vystřídá klíště vždy min. 3 různé hostitele. Vývoj klíštěte uvnitř budovy není možný kvůli suchému prostředí.
Likvidace

Velice důležitá je prevence - pestré oblečení, použití repelentů, aplikace plošného insekticidního postřiku s ohledem na životní prostředí a další členovce a živočichy (dětské tábory, atd.).
Jak probíhá plošný postřik a kde je nejčastější výskyt klíšťat?

Video

 

Kompetentní technik zodpoví jakýkoliv Váš dotaz, případně zpracuje vaši objednávku služby nebo distribuce materiálu:

1. Vyplňte, prosím, své kontaktní údaje
2. Stručně popiště svůj problém

Jméno *
Firma *
Email *
Telefon *
Soubor
Lokalita *
Zpráva *

Oddělovací čára

Uložit

Uložit

 

Naše služby

Šipka doleva Šipka doprava